3. kapitola - Večeře

10. března 2012 v 17:16 | Natasha Bedlife |  Upíří škola 2
Aria stála ve dveřích a udiveně zírala na Justina. Ten stál s kyticí růží vedle Adriana. James se uklonil. Justin pomalu vykročil k Arii. Stoupla jsem si před něj a tím ho donutila zastavit se. Zamračil se.
"Ustup. Nic jí nechci…"
"V pořádku. Je ale mojí povinností zkontrolovat dárky." Pohledem jsem sklouzla k pugetu růží v jeho ruce. Něco se mu blýsklo v očích, ale růže mi podal. Opatrně jsem je prohlédla. Nechtěla jsem se zranit o trny, ale také je poničit. Poté jsem mu je opatrně vrátila. Povzdechl si. Tohle se mu nejspíš nelíbí.
"Pouze z bezpečnosti." Omluva byla přijata a Justin došel k Arii, která celou dobu stála ve dveřích. Obrátila jsem svou pozornost na Jamese, který o něčem diskutoval s Adrianem. Adrian je u upírů oblíbený právě proto, že je bere jako sobě rovné.
Právě řešili výuku na školách. Díky nedávným činům začali Moiéři více zbrojit a útočit na školy. Přišli jsme už o dvě. Společnost pomalu začíná panikařit, ale královští to zatím relativně drží pod pokličkou a všechny uklidňují. Elle stála vedle Adriana a zkoumala nějakou skvrnu na Adrianovo obleku. Konkrétně na jeho zadku.

Během jídla bylo slyšet jen cinkání o talíře. Když jsem s Elle připravila zákusky, konverzace se pomalu rozproudila. Aria mi poslala papírek, na kterém stálo, že o svém těhotenství Justinovi ještě nepoví. Nevěděla, jak by na takovou novinu mohl reagovat.
"Takže jste do St. Tropez přijeli na dovolenou." Justin si ubrouskem očistil ústa a pohodlněji se opřel v židli. "Máte v plánu jen ležet u bazénu a moře, nebo se chystáte i na nějaké památky?" Aria si taky očistila rty a Justin se na ně chvíli zadíval. Skvělí tah, Ario.
"Samozřejmě, že ne. Kromě ležení u vody máme také v plánu nakupovat. A Taša by si ráda obhlédla památky. Takže ty jsou také v plánu." James se na mě zadíval. Adrian se zašklebil.
"Se mnou na památky nepočítejte. Kdybych chtěl sledovat něco starého a napůl rozbořeného, zůstal bych doma na královském dvoře."
"Adriane! To´s přehnal. Palác není tak hrozný. Je pravda, že byl postaven za vlády Alexandry III., ale vybavení je velmi moderní." Aria se mračila na Adriana. Věděla jsem, že to Adrian nemyslí vážně. Zvlášť když Alexandra vládla ve 30. letech 20. století.
"Vážně?" odsekl Adrian. Chvíli bylo ticho. Pak se Elle začala smát. Přidala jsem se k ní a za chvíli se smál celý stůl. Atmosféra se značně uvolnila.
Řešili jsme různá témata - od politiky až po osobní věci. Tedy ne přímo osobní, ale některé otázky byly trochu nepříjemné. Nejspíš to zavinilo i to, že už jsme měli - konkrétně Aria, Adrian a Justin - značně upito. Před jednou takovou otázkou mě zachránilo zaklepání. Došla jsem tedy otevřít, ale za dveřmi nikdo nebyl. Pouze na zemi ležela obálka adresovaná mě. Zvedla jsem ji ze země a rozhlédla se. Chodba zela prázdnotou, což se mi ani trochu nelíbilo. Zavřela jsem tedy dveře a vrátila se ke stolu. Sedla jsem si na své místo a obálku otevřela. Nikdo mi nevěnoval pozornost. Z obálky na mě vykoukl list popsaný mě dobře známým úhledným písmem.

Moje nedražší,

doslechl jsem se, že jsi s královnou odjela z královského dvora. Nejdřív jsem tomu nemohl uvěřit, ale jakmile jsem se dozvěděl důvod, uznale jsem kýval hlavou. Ty ses vždycky pletla ostatním do života, ale abys s královnou uháněla Vallenrada, to už je i na tebe trochu moc.
Také jsem se dozvěděl jeden velmi zajímavý drb - královna je prý v očekávání. Je to pravda? Věřil bych tomu, protože Vallenrad nedělá nic polovičatě. Bude to kluk nebo holka? Abych věděl, v jaké barvě mám poslat dárek.
Vrátím se ale k hlavnímu důvodu mého psaní. Poslední dobou mám menší problémy s prácí, kterou se právě živím. Díky zákonům, které královna předložila a ty papriky je schválili, se většina mých dodavatelů někam ukryla. A jelikož to máš částečně na svědomí, budu po tobě vyžadovat určitou satisfakci. Počítej s tím, že tě v brzké době navštívím.

Doufám, že budeš připravená a nedovolíš mi získat tě tak snadno.

S láskou D

Odtrhla jsem oči od dopisu a zadívala se na Ariu. Na jejím těle nebylo těhotenství vůbec znát. Ani Justin si toho nevšiml.
"Kdo ti píše?" Podívala jsem se na Adriana, který se natahoval po mém dopisu. Škubla jsem rukou a dopis schovala za záda. Elle zvedla jedno obočí a zabloudila pohledem k mojí ruce schované za zády. Adrian to nijak nekomentoval, ale jeho pohled mluvil za vše. Poznal, od koho to je. A Elle taky. Jejich oči mi poslaly jasnou zprávu. Po večeři nám vše řekneš. Měla jsem děsnou chuť na ně vypláznout jazyk.
"Děje se něco, Tašo?" Aria se s úsměvem dívala na mě a na Adriana. Usmála jsem se.
"Nic se nestalo, Ario. Jen jsem si vzpomněla, že jsem chtěla skočit dolu do baru pro nějaké koktejly. Když mě teď omluvíte, hned jsem zpátky." Naštěstí jsem na sobě měla kromě zavinovacích šatů také tílko a kraťasy s opaskem na pistole. Ve výstřihu schovaný v pouzdře nůž. Vlasy držely v účesu dvě jehlice s ostrou čepelí. Ale nebyla jsem na vše připravená. Protože co se týká Dimitrije, nejde se na všechno připravit. Prostě ne.
V chodbě jsem nikoho nepotkala. Což bylo neobvyklé - v tuhle dobu se většina hostů vracela z večeře na pokoje. Rozhlédla jsem se a šla ke schodišti. Výtah mi v tuhle chvíli nepřišel zrovna dvakrát bezpečný.
Zrovna jsem otvírala dveře k požárnímu schodišti, když jsem za sebou uslyšela kroky. Rychle jsem zalezla do skulinky mezi dvěma sloupy. Vytáhla jsem z účesu jednu jehlici a čekala, až se dotyčný objeví. Jakmile se kroky zastavili metr ode mne, vyskočila jsem ze své skrýše a zaútočila na mého pronásledovatele.
"Jamesi?" Plánovaný švih jehlicí do obličeje jsem rychle stočila k zemi, takže nikoho nezranila. Pak jsem si ji vrátila zpátky do účesu. "Co tady děláš?"
"Chtěl jsem ti jít pomoct, dokonce jsem na tebe i volal. Ale ty jsi šla dál. Tak jsem za tebou vyrazil. A když jsem tě nenašel u výtahu, tak jsem šel sem."
"Tohle mi příště nedělej. Mohla jsem tě zranit." Otočila jsem se a vydala se po schodech dolu. James se mnou srovnal krok.
"Ty´s očekávala, že na tebe někdo zaútočí." Nebyla to otázka. Pokrčila jsem rameny. "Má to souvislost s tím dopisem, co jsi dostala?"
"Začínáš se moc vyptávat. Ale pokud tě to tolik zajímá… jo. Má to s tím souvislost." Víc jsem se o tom nechtěla bavit. A James už se na nic radši neptal.

V baru byla nějaká hudební skupina a téměř celý hotel se svíjel na parketu. Tak proto jsem nikoho na patře nepotkala. Došla jsem k baru a houkla na barmana svoji objednávku.
"Pro takovou kočku tu mám něco speciálního. Jmenuje se to Sex On the Beach." Mrkl na mě a já se na něj usmála. "Bohužel ne. Jsem v službě." Kývla jsem hlavou k Jamesovi, který stál kousek za mnou a propaloval pohledem toho barmana.
"Aha, jasně. Rozumím. Takže třikrát Seebreze a třikrát Mojito." James si stoupl vedle mě a zadíval se mi do očí. "Až teď jsem si všimnul, jaké máš krásné modré oči." Ihned jsem pohled sklopila k zemi. Barevné čočky jsem nechala na pokoji, takže pokud by se mi někdo z lidí zadíval více do očí, zjistil by, že jsou červené.
Jakmile nám barman podal tác s koktejly, James si ho vzal a já podepsala kartičku s číslem našeho pokoje, vyrazili jsme zpátky. Tentokrát jsme jeli výtahem.
Cestou jsem si dávala pozor, abychom na někoho nenarazili, a když už, aby si nevšiml barvy mých očí.
"Vím, že je na to není nejvhodnější doba, ale chtěl jsem se zeptat na Ivanova. Slyšel jsem, co se stalo v tom skladišti." Sledovala jsem z prosklené části ven na noční oblohu a přemýšlela, co mu odpovědět. Tohle bylo pro mě opravdu citlivé téma, na které jsem s každým odmítala mluvit. "Jestli nechceš odpovídat, tak nemusíš. Jsem jen zvědavý. Ivanov byl totiž můj spolužák."
Poslední věta mě donutila odpovědět.
"Pokud vím, tak je mrtvý. Po tom výbuchu z něj zbyly jen zuby na potvrzení." Nikdo kromě mě nevěděl, že je naživu. Adrian s Elle to sice tušili, ale to bylo tak všechno. "Milovala jsem ho a ten únos a to všechno kolem byl hnusný podraz. Takže když umřel, necítila jsem tolik smutek jako spíš úlevu. I přesto všechno jsem k němu nedokázala cítit zášť. Hold si mé city omotal kolem prstu." Dlouze jsem se nadechla a vydechla. "Teď se snažím naplno věnovat své práci. Aria je mladá a kromě dobrých rozhodnutí dělá i špatná a někteří královští by toho mohli využít ve svůj prospěch. Proto jí musím být stále na blízku. Navíc je toho na ní moc a ona potřebuje nějakou oporu. Doufám, že si brzy najde skvělého manžela, protože ten jí dá to, co já nemůžu."
Výtah zacinkal a dveře se otevřely. Naproti nám stála mladá žena zavěšená do nějakého mladíka. Něco mi na něm bylo povědomého. Pozorně jsem se na něj zadívala. Byl hodně podobný Dimitrijovi, ale bylo na něm toho i spoustu rozdílné. Nechala jsem to plavat a prošla jsem okolo něj. Cítila jsem na sobě jeho pohled, ale když jsem se na něj otočila, díval se na Jamese. Pak se dveře výtahu zavřeli a mi s Jamesem jsme byly zase sami.
"Jaký byl Dimitrij v mládí?"
James se na mě zvědavě podíval.
"No, byl to skvělý kamarád. Byly jsme spolu na pokoji, takže to je pochopitelné. Ve škole byl nejlepší. Jak v učení, tak v boji. Postupem času jsem začal za ním zaostávat a on o mě najednou ztratil zájem. Pořád jsme byly kamarádi, ale už jsme spolu netrávili tolik času jako předtím. Hlavně z toho důvodu, že měl v jednom kuse nějaké tréninky. Mohl dokonce maturovat o rok dřív, ale když byl s rodiči na dovolené, měl autonehodu, při níž jeho rodiče zemřeli. On sám měl na mále. Byl na tom dokonce tak špatně, že škola uvažovala o tom, že ho z postu strážce přeřadí na nějakou administrativní práci. Byl jsem za ním v nemocnici. Když jsem mu oznámil, o čem vedení školy uvažuje, rozčílil se, div si nevytrhal všechny hadičky z těla. "Však já jim ještě ukážu. Do konce tohoto semestru budu zase chodit a cvičit jako předtím." A opravdu to dodržel. Dokonce se jeho výsledky, pokud to vůbec bylo možné, ještě zlepšili. Škola nakonec od jeho přeřazení dala ruce pryč a nechala ho udělat maturitu. Choval se jako debil. Chodil s nosem hodně vysoko. Dokonce se semnou ani nerozloučil, když odjížděl na královský dvůr. Jen mi napsal dvě věty na papír a to bylo všechno." James musel s vyprávěním přestat, protože se mu do očí nahrnuly slzy. Nevím, jestli to byly slzy smutku nebo zášti, rozhodně to ale pro něj bylo nepříjemné.
Došli jsme k pokoji, ale než jsem otevřela, zaváhala jsem. "Děkuji, že´s mi o něm vyprávěl." Pak jsem otevřela a vešla dovnitř.

Aria a Justin seděli na pohovce a zamilovaně se na sebe dívali. Adrian sledoval televizi a Elle stála opřená o zeď a všechny pozorovala. Když jsem vešla dovnitř, podívala se na mě. Adrian se na mě taky otočil, ale jakmile zahlédl Jamese s koktejly, vyskočil z křesla.
"Pití. Konečně. Už jsem myslel, že tady umřu žízní." Aria s Justinem se na nás taky otočili. Adrian si už bral skleničku z podnosu. Přitom se mi zadíval do očí. "Pak si spolu promluvíme. Elle je taky zvědavá, ale souhlasila, že nebude naléhat. Zato já ne." Pozvedl sklenku a pronesl přípitek. Nato do sebe kopl polovinu skleničky. Já jsem na tom nebyla o moc více.
"Pomalu, Tašo. Nezapomeň, že jsi ve službě." James si ode mne převzal prázdnou skleničku a dovedl mě na balkon. Cestou sebral tác se zákusky.
Opřela jsem se o zábradlí a sledovala noční oblohu. V dáli jsem zaslechla racka a daleko na moři se zablýskalo.
"Ten dopis byl od Dimitrije." James se na mě vylekaně podíval. "Naposledy mi napsal v době, kdy jsem byla zavřená v Tarasově. Napsal mi spoustu milých ale i hnusných věcí. Nejvíce mě dostalo, co jsem pro něj, jako nový živočišný druh, znamenala. Ale to teď není podstatné. Je někde taky v tomhle městě. Možná že i v tomhle hotelu. A dal mi dost najevo, že mě chce zabít. A já vím, že chci zabít jeho. Hlavně v případě, že by se znovu pokusil ublížit mým přátelům. Nejhorší je to, že jsem ho v boji nikdy nedokázala porazit. Možná, že jsem trochu zesílila, ale on určitě také. Navíc teď už mi nebude moct pomoct ani Kleopatra. Je to všechno na mě a já nevím, jestli to zvládnu." Otočila jsem se a otřela si slzy. James na mě ohromeně zíral.
"Takže ten výbuch přežil a teď jde po tobě." Na chvíli se odmlčel. "Co Aria? Víš, že tím se do nebezpečí dostává i ona?"
"To vím. Jakmile se vrátíme ke královskému dvoru, požádám o přeřazení. Ale pochybuji, že se mi to povede, protože jako poloupírka se nezodpovídám hlavnímu štábu, ale samotné královně. A když budu na královském dvoře jako host, vyjde to úplně stejně."
James pokýval hlavou. Věděl, že jsme si s Ariou blízké a přeřazení by mohla brát jako podraz.
"Promiň, ale necítím se dobře. Půjdu dovnitř. Navíc Aria by si taky měla jít lehnout. Měla by se šetřit." Nato jsem opustila balkon. Aria s Justinem se právě smáli nějakému vtipu a Adrian s Elle něco řešili v obývacím pokoji. Došla jsem k Arii.
"Omlouvám se, že Vám překazím rozhovor, ale královna by si měla jít odpočinout. Jistě je velmi unavená, protože dneska toho bylo na ní trochu moc. Ale dovolím si navrhnout, abyste se k nám přidal zítra ráno v restauraci na snídani. Budeme tam v 7,00." Oba dva mi vše odkývali a já se tedy rozloučila s Jamesem.

Šla jsem zrovna ze sprchy, když si mě Adrian s Elle odtáhli stranou do obývacího pokoje. Aria už spala.
"Našel jsem ten dopis. Proč ses nám nesvěřila, že to Ivanov přežil?"

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

S kým chcete v povídce vidět Natašu jako pár?

S Dimitrijem
S Adrianem
S Cameronem
S někým jiným

Komentáře

1 Hayley Hayley | Web | 10. března 2012 v 18:20 | Reagovat

wow O_O to čakanie fakt stálo za to! je to dokonalá kapča :-D  :-D  :-D rýchlo pokračovanie, prosííííím :-)  :-)  :-)

2 LussyNda LussyNda | Web | 10. března 2012 v 19:26 | Reagovat

wau :D skvěla kapitolka :-)

3 lucia-night lucia-night | Web | 10. března 2012 v 21:38 | Reagovat

wow úžasné, dúfam že sa s toho Jamesa nevykľuje nejaký debil, lebo sa mi zatiaľ veľmi páči :-)  :D

4 andy andy | 10. března 2012 v 23:06 | Reagovat

Skvělé ! Děkuji ! :D

5 Natasha Bedlife Natasha Bedlife | Web | 11. března 2012 v 9:25 | Reagovat

[3]: To já taky doufám, protože by mi hodně překazil plány :-D :-D :-D :-D

6 Anéž Anéž | 15. března 2012 v 15:20 | Reagovat

Takže zpátky ;)
Super kapitola ..;)

7 C.V.O.K. C.V.O.K. | Web | 30. března 2012 v 18:21 | Reagovat

ja už som pomali prestala dúfať, že sa ešte dočkáme pokračovania a aha - ono tu je! a už dooooosť dlho... sakra. prispala som dobu :D
v každom prípade AWESOME kapitola. Dmitrij je ... proste záporák a na tých ja letím ako mucha na udené hovädzie takže, po tejto kapitole mi tečú sliny potokom. som neuveriteľne zvedavá, ako (a či vôbec) sa to medzi nimi vyrieši. Taša to bude mať hot ťažké... ale ona to zvládne! ;) a naša Arya... hmmm... stále som v očakávaní, čo sa z toho jej podareného priatelíčka vyklbe :) takže? kedy sa nám opäť ohlásiš s pokračovaním? je nás tu veľa čo sa nevieme dočkať, dúfam, že nás nenecháš dlho čakať ;)

8 Natasha Bedlife Natasha Bedlife | Web | 1. dubna 2012 v 15:25 | Reagovat

[7]:  Už mám napsanou polovinu další kapitoly a řeknu vám, že mi to bude ještě chvíli trvat, protože s kámoškou řešíme některé bojové chvaty atd. :-D :D :-D

9 Nicoll Nicoll | 1. dubna 2012 v 17:33 | Reagovat

skvelá kapitola tešíííím sa na ďalšiu... :D  :D  :D

10 C.V.O.K. C.V.O.K. | Web | 3. dubna 2012 v 16:42 | Reagovat

[8]: ooo... to vyzerá na poriadnu akciu! muhahah :D tešííím sa. ani nevieš ako O:)

11 Kristin Kristin | E-mail | Web | 15. dubna 2012 v 21:04 | Reagovat

Už se těším na další kapču :-)

12 Nicoll Nicoll | 26. dubna 2012 v 18:36 | Reagovat

kedy bude ďalšia kapitola? ;-)

13 Elisa Elisa | Web | 26. dubna 2012 v 19:41 | Reagovat

[12]: tiež sa pýtam :-D
kde sa stratila ďalšia kapča? už sa teším!! :-D

14 Natasha Bedlife Natasha Bedlife | Web | 27. dubna 2012 v 5:29 | Reagovat

[12]:

[13]:
Omlouvám se, že mi to tak trvá, ale včera jsem teprve kapitolu dopsala a teď ji ještě musím zkontrolovat. Chtěla bych to stihnout do čarodějnic, ale nic neslybuji, protože dneska a celý víkend budu pryč, takže na to budu mít jen pondělí. Ale abych vás trochu navnadila. :-)

Vím, že je těžké to pochopit, ale už nejsi ten nejlepší. To jsem totiž já.

Tak doufám, že se ukázka aspoň trochu líbila :-)

15 favourite-books-of-all favourite-books-of-all | 27. dubna 2012 v 13:29 | Reagovat

o.O
No a jsem zase zmatená..ale pěkná .! :D

16 Natasha Bedlife Natasha Bedlife | Web | 2. května 2012 v 12:56 | Reagovat

Lidi, moc se omlouvám, ale polovina kapitoly se mi záhadným způsobem smazala. Už pracuji na dopsání, takže bude až v pátek.

17 LussyNda LussyNda | Web | 9. května 2012 v 13:21 | Reagovat

Ahojky jak pak se maš???

Kdy bude další kapitolka? Už se nemůžu dočkat.

18 Natasha Bedlife Natasha Bedlife | Web | 9. května 2012 v 19:47 | Reagovat

[17]:  Bohužel se mám blbě. Nejde mi napsat konec kapitoly. Musím doufat, že se mi to povede teď na dovolené, protože si noťas beru sebou.

Moc se omlouvám za čekání. Mě samotnou to štve, ale múza mi prostě odmítá pomoct :-(

19 Kristin Kristin | E-mail | Web | 12. června 2012 v 19:43 | Reagovat

hmmmm.... na to zbývá jediná otázka - kdy nás plánuješ počastovat další částí? :-D

20 LussyNda LussyNda | Web | 14. června 2012 v 22:39 | Reagovat

[19]: jo taky by mě to celkem zajimalo :-) ????

21 LussyNda LussyNda | Web | 2. července 2012 v 20:24 | Reagovat

Neztratila si se nam ?:D

22 Seléna Seléna | 22. září 2012 v 14:41 | Reagovat

asi další pokračování nebude vid?škoda, je to užasná povídka:D

23 klara klara | E-mail | Web | 23. října 2012 v 18:19 | Reagovat

prosím prosím další kapitolu :-D

24 Jenny Jenny | 23. října 2012 v 20:27 | Reagovat

kdy bude prosím už další? :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama